Ana Sayfa
18 Ağustos 2021 ( 455 izlenme )
Reklamlar

Afganistan çıkışı sosyal medyayı salladı

Taliban'ın Afganistan'da hakimiyeti ele geçirmesiyle ülkemizdeki ünlüler camiasından da konuya ilişkin açıklamalar gelmeye devam ederken bir Taliban çıkışı da sanatçı Mahsun Kırmızıgül'den geldi.

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül, Afganistan'da pazar günü yönetimi ele geçiren Taliban'la ilgili sert açıklamalarda bulundu.Kırmızıgül, Taliban sözcüsünün, Türkiye ile ilgili "kardeşlik" vurgusu yaptığı açıklamasına istinaden "Afganistan'daki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz" dedi.

Mahsun Kırmızıgül  Koşan Adam Organizasyon ve Menajerlik

Taliban'ın yönetimi ele geçirmesinden sonraki hamlenin İran ve Afganistan arasında savaş çıkarmak olduğunu öne süren Kırmızıgül, "Yeni senaryo yazılmış. Yok edemedikleri İran İslam Devletine karşı, Afganistan Sunni İslam Devleti tanınacak ve güçlendirilecek, silahlandırılıcak. Sonrasında ise BOP’nin final sahnesinde bu iki ülke savaştırılacak. Bu kirli oyun mezhepçi ülkeleri de içine alıp paramparça edecek. Afganistandaki kafa kesen katiller, sömürgecilerin beslemesi, yeryüzünün zebanileri bizim kardeşimiz olamaz. Ülkesine karşı darbe yapan bu canilere, emperyalizminin maşası olan bu ırz düşmanlarına kardeşim diyenleri sakın unutmayın. Çünkü aynı oyunu bu ülkede oynayacaklar" ifadelerini kullandı.

                                          

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Meral Akşener'den 103 emekli amirale tepki İYİ Parti’den videolu cevap Madımak katliamı gününde kutlama Sarayda Atatürk sansürü