Ana Sayfa
13 Haziran 2021 ( 1677 izlenme )
Reklamlar

AKP'den Demirören açıklaması

Demirören grubunun Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi ödemediğine dair iddialara ne Ziraat Bankası’ndan ne de Demirören grubundan açıklama geldi. 

Meclis’te araştırma komisyonu kurulması önerisini de AKP ve MHP reddediyor. Durum böyleyken, AKP Parti yöneticilerinden konuya ilişkin açıklama geldi, yöneticiler bu konuya ilişkin açıklamanın ekonomiye zarar vereceği görüşünde.

Demirören, Ziraat Bankası'na krediyi ödedi mi?  Ege Medyası

Gazete Duvar’da Duvar Arkası'nda yer alan yazıda, "Sedat Peker, Demirören grubunun Ziraat Bankası’ndan bir medya kuruluşunun alımı için kullandığı 750 milyon dolar krediyi ödemediğini iddia etti. Bu iddianın üzerinden bir hafta geçti ancak ne Ziraat Bankası’ndan ne de Demirören grubundan bir açıklama geldi. 

Bu konuda muhalefetin Meclis’te araştırma komisyonu kurulması önerisi de AK PartiMHP oylarıyla reddedildi. AK Parti’den bu konuda açıklama yapılması çağrısına parti yöneticileri, “Ekonomiye zarar verir” diyerek tepki gösteriyor. 

Türkiye’de serbest piyasa ekonomisinin işlediğini, kişisel verileri koruma kanunu ve uluslararası sözleşmelere imza atıldığı hatırlatılarak, “Bankaların kime ne kadar kredi verdiğini nasıl sorar ve bunun açıklanmasını istersiniz. Tüm bankalar denetime tabidir ama bu istenen verileri açıklayamazsınız. Bunu yaparsanız ticari sır, özel hayatın gizliliği ihlal edilerek ekonomiye güveni sarsar, zarar verirsiniz” deniliyor." ifadesi kullanıldı.

kaynak.: yenicaggazetesi.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li belediyeden işçilere tehdit! Erdoğan'ın Lefkoşa'da prompteri takılınca.. Vatandaş A Haber muhabirini rezil etti: AKİT Tv de skandallar devam ediyor