İYİ Parti milletvekili Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına hakaret etmesine arka arkaya tepkiler gelmeye devam ediyor. Tartışmalar üzerine özür dileyip İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan'ın yerine Erhan Usta seçilmişti. Fakat bu durum da tartışmayı bitirmedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkkan'ın milletvekilliğinin düşürülmesi yönünde açıklama yaptı.

AKP'Lİ BAŞKANDAN ŞEHİT YAKININA HAKARET

Tam bu tartışmalar sürerken şehit yakınına bir hakaret de AKP’li Belediye Başkanı Yaşar Şahin’den geldi. 

Olay, Ordu’nun Gürgentepe ilçesinin AKP'li Belediye başkanı Yaşar Şahin’in, belediye işçilerine sendikadan istifa etmeleri yönünde baskı yapmasıyla yaşandı. AKP'li Başkan Şahin’in, sendikadan istifa etmeyen şehit yakını ve belediye işçisi olan Sevinç Karaca'ya ise hakaret ederek belediyeden kovduğu ortaya çıktı.

Söz konusu hakaretler 2019 yılının Haziran ayında gerçekleşti. Gürgentepe'nin daha önceki AKP'li Belediye Başkanı, işçileri Belediye-İş sendikasına üye yaptırmıştı. Ancak 2019 Mart seçimleri sonrasında ilçenin yeni belediye başkanı olan Yaşar Şahin, belediye çalışanlarının sendikadan ayrılmalarını istedi. Buna direnen belediyedeki temizlik işçisi Sevinç Karaca'nın ise işine son verildi.

Sevinç Karaca’nın aynı zamanda 1996 yılında Hakkari Şemdinli'de şehit olan Jandarma Er Sezgin Karaca'nın da yengesi olduğu anlaşıldı. Yani Sevinç Karaca'nın eşinin ağabeyi… Üstelik ilçede Şirinköy Şehit Sezgin Karaca İlkokulu olarak şehidin adına da bir okul bulunduğu öğrenildi.

Sevinç Karaca, 4 yıldır çalıştığı belediyedeki işinden AKP'li Başkan Şahin tarafından kovulunca hukuki süreç başlattı.