TBMM Genel Kurulu'nda devam eden bütçe görüşmelerinde CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, kürsüde söz aldı. Başarır, konuşmasında hakkında Tank Palet Fabrikası'nın satılmasına ilişkin eleştirilerinin ardından açılan soruşturmaya da değindi.

Başarır, milletvekilliği yaparken, Meclis'e bildirmeden bedelli askerlik yapan ve bu süreçte de maaş almaya devam eden AKP'li üç milletvekilini hatırlattı. AKP'li vekillerin sözlerine yanıt veren Başarır, "Sen arkadaşlarına bak. Hem bedelli askerlik yapıp hem bu devletten maaş almış. Benim askerlik terhis belgemde postal kokusu var senin arkadaşlarında dolar kokusu var" ifadelerini kullandı.

"Benim lafımın başını sonunu keserek beni linç edemezsiniz" diyen Başarır sözlerine şu şekilde devam etti:

"Benim alnım açık, bana laf atmayın. Ben bu ülkede onurumla şerefimle askerlik yapmış terhis almış insanım. Sen arkadaşlarına bak. Hem bedelli askerlik yapıp hem bu devletten maaş almış.

Benim askerlik terhis belgemde postal kokusu var senin arkadaşlarında dolar kokusu var. Eğer ki bu ülkede bir savaş çıkarsa ben bu rozeti çıkartırım o üniformayı onurla giyerim. Benim lafımın başını sonunu keserek bir cümleyle beni linç edemezsin. Ben o konuşmamda Mehmetçik'in postalını vermem sana.