Erdoğan'dan geri adım

909 izlenme 26 Ocak 2022
Reklamlar

Geçtiğimiz hafta Büyük Çamlıca Camisi'nde namaz sonrası cemaate hitap eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, sanatçı Sezen Aksu’nun ‘Şahane Bir Şey Yaşamak’ şarkısında geçen ''Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e..." sözleriyle ilgili konuşmuştu.

Mihrapta konuşan Erdoğan, “Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir.'' ifadelerini kullanmıştı.

“HİTABIMIN MUHATABI SEZEN AKSU DEĞİLDİR"

Son olarak NTV canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Sezen Aksu tartışmalarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir" dedi.

kaynak:yenicaggazetesi.com.tr

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'li başkandan şehit yakınına hakaret Erdoğan'ın Akşener'e yaptığı üç teklif belli oldu TRT Haber'de Rezaletin son perdesi... Bayram sabahı ülke gündemini sallayacak açıklamalar