İmamoğlu’na limon kumpasıyla gündeme gelmişti.

305 izlenme 13 Mayıs 2020
Reklamlar
Mersin’in Erdemli ilçesinde limon üreticileri ihracatın kısıtlanması üzerine D400 Karayolunu trafiğe kapatarak yola limon döktü. Seslerinin duyulmasını isteyen üreticiler, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi istifaya çağırdı.

Türkiye'nin limon ihtiyacının yüzde 70'ini karşılayan Mersin'in Erdemli ilçesinde üreticiler, yol kapatıp eylem yaptı. İBB'nin üreticiye destek olmak için 100 ton limon almasından sonra yönlendirmeli röportajla gündeme gelen Erdemli, limon üreticilerinin eylemine sahne oldu.

MersinAntalya D400 karayolunu yaklaşık yarım saat trafiğe kapatarak yola döktükleri limonlarla eylem yapan yaklaşık 400 üretici, "Limonlarımız çürüyor, birileri sesimizi duysun" diyerek ihracat yasağını protesto etti.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi de istifaya çağırarak, sorunlarının çözülmesini isteyen üreticilere daha sonra jandarma ekipleri müdahalede bulundu. Üreticiler jandarmanın uyarıları sonucu yolu yeniden trafiğe açarak olaysız şekilde dağıldılar. Erdemli'de 2018 seçimlerinde cumhur ittifakına yüzde 59,4 oranında oy çıkmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İBB Meclisi’nde ‘ezan-namaz’ polemiği yaşandı Bakan Selçuk'un sözlerine sert tepki İmamoğlu Her şey çok güzel olacak demişti Ortalığı karıştıracak FETÖ mesajları