İBB otobüslerde yaşanan yoğunluğa dair sosyal medyada paylaşılan görüntülere ilişkin açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, "Bu paylaşımların belirli bir siyasal görüşe yakınlığıyla tanınan hesaplardan başlatıldığı tespit edilmiştir'' denildi. 

İBB, araca aynı anda 47 yolcunun bindiğini, yolcuların şoförün uyarılarını dinlemediğini, aynı hattı bir önceki hafta 30 durak boyunca sadece bir kişinin kullandığını, otobüste yaratılan kalabalığın ardından çekilen fotoğrafların ise trol hesaplar tarafından sosyal medyada yayıldığını aktardı. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, ''Tüm siyasilere çağrım, karanlık kalplilerin organize kötülüklerine birlikte karşı çıkalım'' dedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, İBB Başkanı Ekrem İmmaoğlu’nu yıpratmaya yönelik bir organizasyon dedi.Sosyal medyada paylaşılan, İBB otobüslerine çok sayıda kişinin alındığına yönelik mesajlara dikkat çeken İBB Sözcüsü Murat Ongun, “Bugün önce troll hesapların sonra da bazı basın organlarının paylaştığı ‘dolu otobüs’ fotoğraflarındaki olağanüstü durumu yakından araştırdık” dedi.

Murat Ongun, uyarlara rağmen belli otobüslere fazla sayıda kişinin binip fotoğraf çekildiğini, sonra da sosyal medyada kampanya yapıldığını aktardı.

Otobüslerin gün gün yolcu sayılarını yayımlayan Murat Ongun, “Değerli İstanbul halkının bunun gibi çok sayıda iftira ve karalama kampanyalarına itibar etmemelerini rica ederiz”
ifadelerini kullandı.