On binlerce Suriyeli tatile gidiyor.

318 izlenme 14 Temmuz 2021
Reklamlar

İktidarın muhacir olarak nitelendirdiği Suriyeli sığınmacıların bayram tatili için ülkeleri Suriye’ye akın akın gittiği görüntüler ortaya çıktı...

Türkiye'de sayıları yaklaşık 4 milyonu bulan Suriyeli sığınmacıların Kurban Bayramını geçirmek için ülkelerine geçmesi tartışılırken, sınır kapısında yine skandal görüntüler yaşandı.

Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerindeki Suriyelilerin, kurban Bayram'ını ülkelerinde geçirmek için Reyhanlı ilçesinde bulunan Cilvegözü sınır gümrük kapısından Hatay Valiliğinden online randevu kayıt yaptırdıktan sonra akın akın ülkelerine geçiş yaptıkları görüntüler gündem oldu.

Suriyeliler 518 Temmuz tarihleri arasında başta İdlib, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgeleri ile diğer şehirlere giderek yakınları ile bayramlaşacak.  Bayramdan sonra tekrar Türkiye'ye girmek isteyen Suriyeli sığınmacılar 31122021 gününe kadar ülkemizde giriş yapabilecekler.

Halit İri / Yeniçağ 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP'den Erdoğan'a videolu yanıt geldi. Sedat Peker'den yeni 'kokain' iddiası Berat Albayrak ortaya çıktı Venezuela'dan açıklama....