Sedat Peker, Cumhuriyetin 98. yılında Atatürk'ü anmayan Diyanet İşleri Başkanlığı'na sosyal medya hesabından tepki gösteren açıklamalarda bulundu.

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker Atatürk’ü anmayan Diyanet’e Peker çok sert tepki gösterdi.

Peker paylaşımında, “Baldızla yapılan cinsel ilişkinin nikahı bozmayacağı fetvasını verecek kadar namussuz olanlar, kendilerine bağımsız bir ülke bırakan Gökbörü Atatürk’ü 29 Ekim’de anmayacak kadar vefasız, hain ve tabii ki kahpe olacaklardır.” İfadelerini kullandı.

Peker, daha önceki sabitlediğini tweetini kaldırarak Diyanet'le ilgili paylaştığı tweeti sabitledi. 

Sedat Peker, tüm bunların ardından sosyal medya hesabında eleştirilerde bulunanlara ise şu şekilde cevap verdi:

1-Bazı arkadaşlar, bütün bunları söylüyorsun da geçmişte neden böyle davrandın diye mesajlar yazıyorlar. Samimi olanlar baş tacı ancak art niyetli olanlara şunları söylemek isterim. Beni geçmişimle ilgili her konuda eleştirmenize eyvallah. Ancak söz konusu Atatürk olduğunda..

2- …geçmiş dönemlere ait paylaşımlarıma lütfen bakın, Rize’deki Atatürk heykelinin kaldırılması da dahil. Biraz önce dediğim gibi her konuda eleştirmenize eyvallah ancak söz konusu Atatürk olduğunda beni çocukluğumdan bu yana eleştirecek hiçbir açık bulamazsınız.

3- Siz Ulu Önder Atatürk’ü evde birbirinize anlatırken ben en radikal dini cemaatlerin sohbetlerine davet edildiğimde, Mısır’daki El Ezher Üniversitesi’nde eğitim almış din görevlilerine dahil Büyük Önder Atatürk’ün özelliklerini anlatıyordum. Şahitli, ispatlı. Söz namus.

NE OLMUŞTU?

Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları tarafından basılan ve birden fazla baskı yapan kitabın 2015’te yapılan 3. baskısında ise dikkat çeken bir fetva yer aldı. “Baldızıyla zina eden kişinin hanımı boş olur mu” sorusuyla yayımlanan ve 871. fetvada, “baldızla zina yapmanın nikâhı düşürmeyeceği” belirtildi.

Kaynak:yenicaggazetesi.com.tr