Ana Sayfa
21 Ocak 2022 ( 379 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'de bir ilk

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş sosyal medya hesabından Çiftçilere Mazot Desteğine başlanacağını duyurdu.

Mansur Yavaş Çiftçilere Mazot Desteğini şu ifadelerle açıkladı ”Yerel yönetimler bazında Türkiye’nin en kapsamlı “Çiftçilere Mazot Desteğine” başlıyoruz. Kararımızı destekleyen meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Üreticimizin ekonomik krizin altında ezilmesine izin vermeyeceğiz.”

24 Aralık 2021’de İstanbul'da düzenlenen İYİ Parti’nin düzenlediği 'İYİ Kalkınma Kongresi'ne katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 'Tarıma teşvik için, ilk defa arpa ve buğday verdik. Nisan 2022 itibarıyla mazot yardımı da yapacağız' demişti.

Area Araştırma: CHP, Ankara'da birinci parti, seçmenin Mansur Yavaş'a bakışı nasıl?

Mansur Yavaş şu açıklamayı yapmıştı “"İşsiz gelenlerin, uygulanan politikalar nedeniyle hayvancılığı üretimi bırakıp şehre gelen insanların sizden hep iş bekliyor. Aslında bunların en iyi bildiği iş var tarım. Bunu teşvik etmek lazım. İlk defa arpa ve buğday tohumu verdik.

Türkiye'de ilk defa aynı zamanda Nisan 2022'de mazot yardımı da yapacağız. Bunlar Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) kayıtlı küçük çiftçiler. Sonra belediyenin büyük bir arazisi var. Orada rekreasyon alanı yapıyoruz 2600 dönüm. Orada silaj üretimi yaptık. 3 bin ton. Onu da hayvancılık yapanlara ücretsiz dağıtıyoruz. Aile çiftliklerine dağıtıyoruz. Bu şekilde teşviklerle onların üretime devam etmelerini sağlıyoruz. 

En büyük sorun gübre. Rakamlar çok arttı. Şu anda belediyemizin bir şirketi gübre ithal etmek istiyor yurt dışından. Eğer ithal edersek, gübreyi de vermek suretiyle tarıma desteğin nasıl verildiğini, verildiği zaman ne olacağını, Türkiye'ye örnek olacak şekilde hem istihdam sağlayacağını hem gelir elde edeceğini göstermiş olacağız"

 

Kaynak: yenicaggazetesi.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İsmail Saymaz'dan bomba iddia... Kızılay’dan maaş almıyorum demişti Sosyal medyayı ayağa kaldırdılar 12 ilde özelleştirme kararı alındı