Eğitim Bilişim Ağ (EBA)’da Ensar bağlantılı hoca ders anlattı.

Eğitim İş Sendikası Başkanı Orhan Yıldırım, öğrencilere uzaktan eğitim verilen EBA'da Ensar Vakfı bağlantısı bulunan kişilerin ders anlattığını söyledi.
Twitter'da güldüren EBA TV paylaşımları!
Cumhuriyet'in haberine göre, EBA üzerinden TV-internet kanalları kullanılarak uzaktan eğitim yapma girişiminin ilk günden fiyasko ile sonuçlandığını belirten Yıldırım, “Yanlış uygulamaların tesadüfen olması mümkün değildir. Siz çıkar da Ensar Vakfı ile bağlantılı çalışanlara EBA’da ders anlattırırsanız olacak olan budur. Bu ders hazırlıklarını neden dönüp dolaşıp şaibeli olan Ensar Vakfı bağlantılı kurum ve kuruluşlar üzerinden yaptırıyorsunuz? Bu kurum ve kuruluşlara bu hizmeti karşılığında ne kadar para ödenmiştir?’’ dedi.

"KAMUOYU TEPKİSİNİ HAFİFLETMEK AMACIYLA..."

İlk günkü EBA uygulamasından sorumlu olanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Yıldırım, şöyle devam etti:

“Virüs salgını tüm dünyaya eğitim ve öğretimin çağdaş, bilimsel ve akılcı planlamalar ile öğretim yöntemleri ile yapılmasının ne kadar hayati önem taşıdığını göstermişken Milli Eğitim Bakanlığı neden ısrarla akıl ve bilimdışı faaliyet yürüttüğü kamuoyu tarafından bilinen kurum ve kuruluşlarla iş üretmeyi öncelikle tercih etmektedir? Milli Eğitim Bakanı’nın ‘bunu kendinden habersiz şu şu kişiler yapmıştır ve derhal görevlerinden alınmıştır’ demesi gerekiyor. Aksi her sonuç, bakanın süreci bildiği, sadece kamuoyu tepkisini hafifletmek amacıyla bu özür açıklamasını yaptığı şekilde kabul edilecektir.”

Öte yandan, EBA TV'nin ortaokul kanalında dersin başlamasına 5 dakika kala çocuklara Adnan Menderes belgeseli gösterilmişti.

Menderes’in hayatının animasyon olarak öğrencilere anlatılırken, animasyonda Adnan Menderes’in idam edilmesi sahnesinin gösterilmesi ise tepki çekmişti.

Çocuklara gösterilen animasyonda Adnan Menderes’in boynuna ip geçirilmesi sahnesi de yer almıştı.

Keza yine, kafa kesme görüntüleri de çocuklara izlettirilmişti.

Kaynak: Odatv.com