Ana Sayfa
24 Haziran 2021 ( 1563 izlenme )
Reklamlar

Yılmaz Özdil ve Uğur Dündar barıştı...

Usta gazeteci Uğur Dündar, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ve Prof. Dr. Emre Kongar’ın sunduğu 18 Dakika programına konuk oldu.

Uğur Dündar, gazeteci Yılmaz Özdil ile yaşanan tartışmaya ilişkin konuştu.

Merdan Yanardağ, Yılmaz Özdil ile yaptığı telefon konuşmasını anlattı. Yanardağ, Özdil’in hiçbir şekilde Uğur Dündar’ı kast etmediğini söylediğini ve hakarete uğradığını hissettiğini ekledi. Kongar, Özdil ile yaptığı konuşmada “Ben daima Uğur Ağabeyin arkasındayım” ifadesini kullandığını ekledi. Kongar, Özdil’in Borajet davasındaki gazetecilerin adını kastettiğini anlattığını aktardı.

Geçtiğimiz akşam konuk olduğu bir programda, Yılmaz Özdil’in Artı 1 TV'nin arkasında Sezgin Baran Korkmaz'ın olduğu yönündeki iddiaları sonrasında canlı yayında çok sinirlenen ve tepkisini sert bir şekilde dile getiren Uğur Dündar, yaşananların ardından Tele 1’de Merdan Yanardağ ve Emre Kongar'ın sunduğu 18 Dakika adlı programa katıldı.

Canlı yayında kendisi hakkında tweetler attığını düşündüğü Yılmaz Özdil için "Bir daha karşıma çıkmasın, cenazeme bile gelmesin" şeklinde tepki gösteren Dündar 18 Dakika adlı programda yaşananların bir yanlış anlaşılma olduğunu söyledi.

Merdan Yanardağ ve Emre Kongar'ın Yılmaz Özdil'le konuştukları ve yaşananların bir yanlış anlaşılma olduğunu ve Özdil'in bu mesajlarla Dündar'ı hedef almadığını söylemesinin ardından konuşan Uğur Dündar, olayın olduğu gece kalp rahatsızlığı yaşadığını ve hastaneye gittiğini söyledikten sonra sözlerine şöyle devam etti:

Uğur Dündar: Yılmaz Özdil benim kardeşim olarak kalacaktır

"İnsanlar en yakınlarından hiç ummadıkları bir davranış geldiğinde ki şimdi anlıyorum ben kastedilmemişim. Canlı yayın sırasında bana gelen mesajlarda benim ona cevap vermem gerektiği şeklinde notlar vardı. Şimdi hem Emre hem Merdan siz ve hem de Müjdat konuşmuşsunuz değerli kardeşim Yılmaz'la... Anlıyorum ki bir yanlış anlaşılma var. Yanlış anlaşılma ortaya çıktıktan sonra benim bunun üzerine söyleyecek lafım olamaz. Benim için bu konu kapanmıştır, bitmiştir Yılmaz bundan sonra da benim kardeşim olarak kalacaktır."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte son anket Vatandaşla böyle dalga geçtiler Avrasya Araştırma son 10 anketi açıkladı Beyaz TV de bir skandal daha