50 milyarlık Kanal İstanbul planı

541 izlenme 24 Haziran 2021
Reklamlar

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul nedeniyle İSKİ’ye 50 milyar liralık bir maliyet yüklemeye çalıştıklarını söyleyerek, “Yapmayacağız böyle bir bütçemiz yok” dedi...


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul nedeniyle İSKİ’ye 50 milyar liralık bir maliyet yüklemeye çalıştıklarını söyleyerek, “Yapmayacağız böyle bir bütçemiz yok” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı bir törenle 26 Haziran Cumartesi başlayacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, uzun zamandır özellikle muhalefet partileri temsilcileri ve toplumun çeşitli kesimleri tarafından eleştirilen Kanal İstanbul’a neden karışı olduğunu Medyascope yayınında Ruşen Çakır‘a anlattı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul ile ilgili çarpıcı sözler de söyledi.

İmamoğlu, “Kanal dolayısıyla İSKİ'ye 50 milyar TL'lik bir maliyet yüklemeye çalışıyorlar. Deplase yapılması lazım, boru hatlarının değişmesi lazım. Net söylüyorum, yapmayacağız. Ne öyle bir bütçemiz var ne İstanbul'un böyle bir projesi var” ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MEB, çalışma takvimini illere gönderdi Doktor budur işte yaşatır Saymaz,Veyis Ateş'in yalanını yakaladı Pudra şekerli personelden sonra