AKP'li vekilden özür açıklaması

518 izlenme 23 Ağustos 2021
Reklamlar

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, aracını durduran trafik polislerine hakaret ettiği görüntüler için “özür dileme” açıklaması yaptı.

Mersin’in Erdemli ilçesinde aracını çeviren trafik polisine hakaret ettiği görüntüleri ortaya çıkan AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, "Ekibine tükürürüm senin, şerefsiz" gibi ifadeler kullanmıştı.

Zeynep Gül Yılmaz, olay anını gazeteci Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalında katıldığı yayında anlattı.

Yılmaz, "Üzgünüm. Orada bir gün dahi bekletilsem kesinlikle o kelimeleri sarf etmemem gerekiyordu. O kelimeleri sarf ettiğim için milletimizden özür diliyorum" dedi.

"Yarım saat boyunca orada alıkonulmamın bilinçli bir işlem olduğunu düşünüyorum" diyen Yılmaz, "Kayıtların alınma şekli usulsüz, yapılan işlem baştan aşağı usulsüz ve o kayıtların alınmaması gerekirken bir de yayınlanması usulsüz" ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Özdemir'in "Olaydan sonra açığa alındılar, polisleri siz mi sürdürdünüz?" sorusuna ise "Hayır, asla. Kendi amirleri bunu uygun görmüşler. Ben de bu vesileyle öğrendim" şeklinde cevap verdi.

Zeynep Gül Yılmaz, Özdemir'in "Danışmanınız polislerden kimlik soruyor, bu normal mi sizce?" sorusuna ise, şu yanıtı verdi:

"Vatandaşın da polise kimlik sorma hakkı vardır. Orada karşılaştığımız muamele normal olmadığı için hem şikâyet hakkımızı kullanmak adına hem de karşımızdakinin polis memuru olduğunu bilmemiz açısından çok normal."

KAYNAK:yenicaggazetesi.com.tr

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Akit Tv’den bir skandal daha AKP'li kadın tarafından söylenen sözler şaşkınlık yarattı Esnafın Hükümete İsyanı Emekliye kötü haber!