Ana Sayfa
13 Ocak 2022 ( 660 izlenme )
Reklamlar

“ASELSAN’ı sattırmam” demişti

Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri, pazartesi günü ASELSAN da dahil olmak üzere Ankara merkezli savunma sanayi şirketleriyle görüştü...


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) veliaht prensi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a savunma sanayi kuruluşları hakkında uyarılarda bulunmuştu. 

Kılıçdaroğlu'ndan; 'ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN BAE'ye satılacak' iddiasına  sert tepki

Kılıçdaroğlu, "Buradan Erdoğan'a ve BAE veliaht prensine de söylüyorum. Ordunun HAVELSAN'ına, ROKETSAN'ına ASELSAN'ına el koyarsanız, satarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm" mesajını vermişti. 

Bloomberg’ten Fırat Kozok’un haberine göre Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri, pazartesi günü ASELSAN da dahil olmak üzere Ankara merkezli savunma sanayi şirketleriyle görüştü. Bu görüşmenin ortaya çıkmasının akıllara Kılıçdaroğlu’nun sözleri geldi. 

Bloomberg’e konuşan üst düzey bir yetkili, BAE heyetinin Pazartesi günü Savunma Sanayii Başkanlığı ile bir araya geldiğini ve ardından isminin açıklanmaması koşuluyla ASELSAN da dahil olmak üzere Ankara merkezli savunma şirketleriyle görüştüğünü aktardı. 

Yetkili, BAE ekibinin Türk SİHA üreticisi Bayraktar’ın temsilcileriyle de görüştüğünü söyledi. Görüşmelerin sonucu ise henüz belli değil.

CHP Genel Başkanı ise savunma sanayi şirketleri ile BAE arasındaki bu temastan bir hafta önce şunu söylemişti:

“Birleşik Arap Emirlikleri'nin veliaht prensi havaalanında karşılandı. İstiklal Marşları okundu daha düne kadar 'şerefsiz' diyordunuz. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz'u finanse edenleri, planlayanları, onları koruyanları kırmızı halıyla karşıladı.

Bir kamuoyu araştırması yapılıyor. 'Birleşik Arap Emirlikleri'nin yatırım kararıyla ilgili hangisi sizin görüşünüzü daha çok yansıtır' diye soruluyor. 

İki seçenek var. 'Türkiye'ye yatırım yapmak için gelmektedir' katılanların yüzde 35,4'ü böyle diyor. Yüzde 64,6'sı 'Türkiye'de ucuzlayan şirketleri almak için gelmektedirler' diyor. Vatandaş gerçeği gayet görüyor.

Gazetelere bir şey yansıdı. Bunlar geldiler, ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN bunları alacaklarmış, pazarlıklarını yapacaklarmış. Buradan Erdoğan'a ve BAE veliaht prensine de söylüyorum. Ordunun HAVELSAN'ına, ROKETSAN'ına ASELSAN'ına el koyarsanız, satarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm.”

Kaynak : Odatv.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

çok sert yükseliş piyasaları kilitledi. Denize sıfır özelleştirmeler. Levent Gültekin'e saldırı görüntüleri İlginç protesto