Ana Sayfa
26 Nisan 2021 ( 1012 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan hangi yasakları açıkladı

Türkiye’de korona virüs hasta sayılarının artmasının ardından alınacak yeni önlemlerin de ne olduğu merak ediliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Türkiye’de korona virüs salgınına karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre 29 Nisan’dan 17 Mayıs’a kadar tam kapanma uygulanacağı açıklandı. Peki, diğer yasaklar neler? İşte tüm detaylar….

Türkiye’de korona virüs hasta ve vefat sayılarındaki büyük artışın ardından tam kapanma tartışmaları da gündeme geldi. Tüm gözler, bugün gerçekleştirilen kabine toplantısından çıkacak kararlara çevrilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından kamera karşısına geçerek, toplantıda alınan kararları vatandaşlarla paylaştı.

Ramazan Bayramı dahil 18 gün tam kapanma kararı! Cumhurbaşkanı Erdoğan  açıkladı...  Son Dakika Güncel Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa’nın açılmaya başladığı bir dönemde Türkiye’deki hasta sayılarının 5 binin altına inmesi gerektiğini belirterek, vatandaşlardan fedakarlık yapmalarını istedi.

Erdoğan, “29 Nisan 2021 yani Perşembe akamı saat 19.00'dan başlayın 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar tam kapanmaya geçiyoruz. Bu tarihlerde kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır” dedi.

Peki, tam kapanmanın dışında başka hangi tedbirleri alındı?

Zincir marketlerin pazar günleri kapalı olacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üretim imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna alanlarda tüm işyerleri faaliyetlere ara verilecek. Yeme içme sektöründe paket servisi verilecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı diğer yasaklar şu şekilde:

“ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT İZNE TABİİ OLACAK”

“Şehirlerarası seyahatler izne tabi olacak. Şehirlerarası yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecektir. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar istisna teşkil etmeyecektir. Kamu kurumundaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirecektir.

Ana okulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek tüm sınavlar ertelenecek. Tarım sektörlerinde çalışanların faaliyetlerini gereken düzenlemeler ayrıca yapılacaktır.

İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız vefa ekiplerinden destek isteyebileceklerdir. Kurumlarımız gereken tüm tedbirleri alacaktır. Bu sürecin hedeflediğimiz şekilde sonuç verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, kesinlikle taviz verilmeyecektir. İnşallah bu fedakarlığımızın karşılığını bayram sonrası huzurlu, sağlık ve mutlu günlere ulaşarak alacağız"


Kaynak: yenicaggazetesi.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlk kanı Yılmaz Özdil mi döktü? Tuncay Özkan bombayı patlattı... Berat Albayrak ortaya çıktı Şort giydiği gerekçesiyle bir kadına saldırmıştı