Ersan Şen'in bu videosu rekor kırıyor

802 izlenme 09 Mayıs 2022
Reklamlar

Hukukçu Ersan, katıldığı bir programda yaptığı konuşması sosyal medyada gündem oldu. Şen Konuşmasında Atatürk'le kimlerin derdi olacağını açıkladı. 

Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen’in sosyal medyada yayınlanan bir videosu rekor kırıyor. Şen, konuşmasında "Türk milleti evladının Mustafa Kemal Atatürk’le derdi olamaz. Bak Rum’un olur, Yunan’ın olur, İngiliz’in olur, Avusturalyalının olur, başka memleketin olabilir ama Türk milletinin evladının olamaz" ifadelerini kullandı. 

Erşan konuşmasının devamında, 

"Türk milleti evladının Mustafa Kemal Atatürk’le derdi olamaz. Bak Rum’un olur, Yunan’ın olur, İngiliz’in olur, Avusturalyalının olur, başka memleketin olabilir ama Türk milletinin evladının olamaz.

Kardeşim bizim kitaplardan okumayın yabancıların kitaplarından okuyun ya, görün bakın nasıl bir bozkurt. Eleştirebilirsin 20.yüzyılın 3. On yılında konforlu koltuklarından atıp tutabilirsin. Montrö’yü niye öyle yaptı, Lozan Barış Antlaşması’nı niye böyle yaptı. Sen ondan daha iyisini yap da göreyim bakayım.

Atatürk hasta yatağında Hatay’ı Türkiye topraklarına katmış bir liderdir. Sen Suriye toprağında olan Süleyman Şah Türbesini muhafaza edemiyorsun” dedi.

Kaynak: yenicaggazetesi.com.tr

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte Erdoğan'ın masasındaki oran Gençlerin neden deist olduğunu açıkladı Dünya Sefalet Sıralamasında yerimiz belli oldu.. Ukrayna'daki Türkler anlatıyor