Gündemi sallayan soru

696 izlenme 21 Mayıs 2021
Reklamlar
Anadolu Ajansı muhabirlerinden Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi şaşkına çevirecek sorular sordu. Musab Turan, iki bakana "AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük" sorusunu yöneltti.

Anadolu Ajansı muhabirlerinden Musab Turan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'yi şaşkına çevirecek sorular sordu.

Geçtiğimiz günlerde yayımladığı video ile Süleyman Soylu'yu hedef alan Sedat Peker ile ilgili sorular soran gazeteci Musab Turan, "Son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Narkobürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükümetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Çarşıda pazarda herkes bunu konuşuyor. Ancak hiçbir bakan buna ilişkin tek kelime etmiyor. Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir savunma yaptı mı? 3,5 yaşında bir oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı utanıyorum. Sizlerin çocukları yok mu?" diye sordu.

Varank bu soruya şu yanıtı verdi:

"Bence sen şimdi maskeli balo yapıyorsun. 3.5 yaşındaki bir çocuğun siyasi konularla ilişkili olduğu… AK Parti iktidarının en önemli özelliği Türkiye’de her türlü illegal yapıyla, her türlü çeteyle mücadele ederek 19 yılda iktidarını sağlamlaştırmasıdır. Bizim herhangi bir illegal yapıyla ilişkimiz olması mümkün değil. Birtakım gayriciddi insanların yasal olmayan insanların kamuoyuyla bilinen açıklamalarını dikkate alıp bakanların resmi açıklamalarını dikkate almıyorsanız orada problem var demektir. Biz illegal yapılarla mücadelede başarılı bir hükümetiz."

Bakan Bekir Pakdemirli ise, “Hangi partiden olursa olur bir hükümetin bakanı sonuna kadar vatanı milleti ve bayrağı için çalışır. Bizim Süleyman Soylu kardeşimizin abdestinden şüphemiz yok. Kendisine konuyla ilgili soru sormamız abesle iştigal olur. Zaten kendisi de konuyla ilgili çok doyurucu açıklamalar da yaptı” ifadelerini kullandı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk kadınları direnişe geçti... Son dakika… İçişleri Bakanlığı genelgesi.. Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi Türk askeri Afganistan'dan dönüyor