Ana Sayfa
27 Aralık 2021 ( 653 izlenme )
Reklamlar

İşte 2021'in enleri

ORC Araştırma Şirketi 2021 yılının en başarılı belediye başkanlarını ve milletvekillerini seçti.

ORC Araştırma Şirketi 2021 yılına ait araştırma sonuçlarının analizlerini paylaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlandığı AK Parti, CHP ve İYİ Parti anket sonuçları analiz sonuçlarının ardından en başarılı milletvekilleri ve yerel yöneticiler anketini açıkladı.

Araştırmada en başarılı milletvekilleri, en başarılı büyükşehir belediye başkanları, en başarılı il belediye başkanları ve ilçe belediye başkanları anketinde dikkat çeken sonuçlar yer aldı .

Araştırmanın 0221 Aralık tarihleri arasında 100 bin nüfusun üzerindeki tüm büyükşehir ilçelerinde ve 51 il merkezinde yapıldığı kaydedildi. Milletvekilleri anketinde siyasi partilerin genel başkan ve başkan yardımcıları dahil edilmediği kaydedildi.

2021 yılının en başarılı milletvekilleri anketinin ilk sırasını CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır yer aldı.  Listede 4 CHP'li isim ve 4 AK Partili isim yer alırken İYİ Parti ve MHP'den de birer isim bulunuyor.

2021 yılının En Başarılı Büyükşehir Belediye Başkanları başlığında birinci sırayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yer aldı. İmamoğlu'nu ikinci sırada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin takip etti.

2021 yılının en başarılı ilçe belediye başkanları anketinde CHP'li Soner Çetin birinci sırada yer aldı. En beğenilen büyükşehir belediye başkanları başlığında 5 CHP'li 3 AK Partili isim dikkat çekti.

2021 yılının En Başarılı İl Belediye Başkanları sıralamasında Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yer aldı. Mültecilerle ilgili söylediği sözlerle dikkat çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da listede dikkat çekti.

ORC Araştırma şirketi 2021 yılının 8 ayrı döneminde yapılan ankete göre partilerdeki oy değişimi grafiğini yayınladı. Anket sonuçlarında partilerin yılın başındaki oy oranları ile yıl sonu oy oranları arasındaki farklar dikkat çekti.

ORC Araştırma 2021 yılında gerçekleştirilen Şubat, Haziran, Temmuz, Eylül, 8 Ekim, 29 Ekim, Kasım ve son olarak Aralık ayı anket sonuçlarına göre AK Parti, CHP ve İYİ Parti'deki oy oranı değişim grafiğini yayınladı.

ORC son olarak  39 Aralık tarihleri arasında yaptığı seçim anketinin sonuçlarını açıklamıştı. Ankete göre yüzde 10'luk seçim barajını sadece AK Parti, CHP ve İYİ Parti geçiyor. 

Kaynak: yenicaggazetesi.com.tr

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hükümetin ekonomik reform paketi yolda Ruslar ekmek sırasında bekleyen sivilleri vurdu. Dünya Kahraman Türk balıkçıyı konuşuyor TL dünyada ilk sıraya yükseldi