Kemal Kılıçdaroğlu beklenen açıklamayı yaptı

819 izlenme 26 Ocak 2022
Reklamlar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, resmi sosyal medya hesabı Twitter'dan, "Sevgili Halkım, 
Şahıs ve ailesine direnen vatansever bürokratları anlatmak istiyorum. Bir de bir ıslak imza ile hazineden 6 milyar TL'nin nasıl iç edildiğini... Hadi buyurun!" 
şeklinde videolu bir paylaşımda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satır başları şu şekilde:

Sevgili halkım, evime hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Biliyorsunuz, bundan bir süre önce devlete ve devleti oluşan bürokratlara seslendim. Partiler gelir gider ama devlet ise bakidir. Saraydaki önce tüm AK Parti'yi zapturapt altına aldı, sonra tüm kurucularını partiden attı. Sonra partisini ailesine peşkeş çekti. En sonunda da devleti, bir daha tekrar ediyorum devleti ailesinin isteklerine boyun eğdirdi. Ben de bürokratlara seslendim. Çünkü nabız atıyor mu görmek istedim. Var sevgili dinleyicilerim, var. 

"BAZILARI BİZZAT SARAY'DAKİ ŞAHIZ TARAFINDAN İMZALANMIŞ"

Bu devletin nabzı hâlâ atıyor. Vatansever bürokratlar hala oradalar. Vatanmseverler bu ailenin suç maiyetindeki isteklerine direniyorlar. Belge yağıyor. Yolsuzluklar, israflar... Yüzlerce belge var. bazıları bizzat saraydaki şahıs tarafından imzalanmış.
 

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Marmaris’te yanan yerlere maden ruhsatı verilmiş Bahçeli'den Afganistan çıkışı Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye olay 'kandil' göndermesi Atatürk için nasıl dua etti