Ana Sayfa
27 Mart 2021 ( 599 izlenme )
Reklamlar

kendi ücretlerine yüzde 33 zam yaptılar...

Borsa İstanbul'da aralarında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un da olduğu yönetim kurulu üyeleri, kendi huzur hakkı ücretlerine yüzde 33 zam yaptı ve yeni ücret 24 bin TL'ye yükseldi. Doç. Dr. Murat Batıbu ücretin vergisinin de Borsa İstanbul tarafından ödenmesinin hukuksuz olduğunu belirtti.

Borsa İstanbul A.Ş.'nin 2020 faaliyet yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı, dün yapıldı.
Borsada dolar bazında rekor kırılabilmesi için BIST 100, 300 bin puanı  aşmalıHaberler
Yönetim kuruluna seçilen yeni üyeler, Işınsu Kestelli, Ahmed Ali AlHammadi ve Korkmaz Ergun oldu. Hakan Atilla'dan boşalan genel müdürlük koltuğuna Korkmaz Ergun oturdu.

Mevcut yönetim kurulunda başkan olarak görev yapan Prof. Dr. Erişah Arıcan görevine devam ederken, Yunus Arıncı, Metin Kıratlı, Prof. Dr. Fahrettin Altun, Prof. Dr. Cem Demiroğlu ve Tevfik Eraslan'ın üyelikleri devam etti.

HUZUR HAKKI ÜCRETİNE ZAM
Toplantıda bir diğer gündem, “Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerinin ücret, prim ve sait haklarının belirlenmesi” maddesiydi.
Aylık net huzur hakkı ücreti, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan için mevcut 24 bin TL'de sabit kalırken, Yönetim Kurulu üyeleri için yüzde 33,3 zamla 18 bin TL'den 24 bin TL'ye yükseltildi.

Kamuda memur maaşları 2021 başında sadece yüzde 7 oranında artarken, aralarında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un da olduğu Borsa İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu üyelerinin huzur hakkı ücreti, yüzde 14,60 olan 2020 yılı sonu enflasyon oranın çok üzerinde zamlanmış oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika... Seni Allah'a şikayet ediyorum Sayın Erdoğan diye başladı ve... Sosyal medyaya damga vuran konuşma İşte son seçim anketi