Mansur Yavaş'tan kimsenin çökemeyeceği kart

397 izlenme 24 Haziran 2021
Reklamlar

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Ankara Kart tanıtım töreninde Meral Akşener'in "Emekli maaşıma çöktüler" sözleri dikkat çekti.

Ankara Kart tanıtım töreninde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Meral Hanım siz dayanışma kampanyamıza destekte bulunmuştunuz o para hala bloke" diye İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e seslendi. 

Akşener'in "Emekli maaşıma çöktüler" yanıtı ise salondan alkış topladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinin "Başkent Kart" hizmeti, CHP Genel Başkanı Kemal , İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve DP Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın katıldığı törenle tanıtıldı.

ATO Congresium'da düzenlenen törende, Başkent Kart ile ilgili bilgi veren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, insan odaklı belediyecilik anlayışıyla yeni bir aşamaya geçtiklerini belirtti. Yavaş, tanıtımını yaptıkları Mastercard alt yapısıyla hazırlanan kartın sadece Ankara'da değil, tüm dünyada kullanılacağını söyledi. Kartın tüm iş yerlerinde ve internet alışverişlerinde kullanılabileceğini aktaran Yavaş, sosyal yardımların da bu kart vasıtasıyla halka ulaştırılacağını bildirdi. Yardım kolisi dağıtmayı tamamen ortadan kaldırdıklarını vurgulayan Yavaş, "Başkent Kart uygulamasıyla, insan onurunu zedeleyen, anne babaları çocuklarının yanında mahcup eden, kimi yöneticilerin propaganda malzemesi yapmak için kullandıkları o çirkin fotoğraf karelerini artık tarihin çöplüğüne atıyoruz." dedi. Ön ödemeli sistemle geliştirilen kart sayesinde, anlaşmalı sinema, kafe ve müze gibi yerlerde özel indirimler sağlanacağının altını çizen Yavaş, kredi kartı geçen her yerde bu kartın kullanılacağını kaydetti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk'ü ve Atatürkçülüğü böyle anlatmıştı Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu! AKP'lileri çileden çıkaran konuşma Anıtkabir'de skandal çekim yasağı