Meclis gündemini fena salladı

595 izlenme 19 Ekim 2022
Reklamlar
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Amasra'daki grizu patlamasında 41 madencinin hayatını kaybetmesine ilişkin olarak "Dişlerimi sıkıyorum, yumruklarımı sıkıyorum, isyan ediyorum. Dalga falan geçmiyorum, utanıyorum" dedi.

‘SİZ CENAZE TOPLAMAKLA ÖVÜNEN BİR İKTİDARSINIZ’

Biz sizden insanları hayatta tutmanızı istiyoruz, ölüleri toplamanızı istemiyoruz ki, ölümleri engellemenizi istiyoruz. Siz cenaze toplamakla övünen bir iktidarsınız. Neymiş? Kadermiş. Lanet olsun böyle kadere. Hep işçi çocukları hep yoksul çocukları mı ölür ya? Bir tane patron çocuğu ölmez mi? Hepsi zenginleşirken sürekli yoksul çocuklarına kader, kader, kader. Hep bize bu kader.

‘DİŞLERİMİ, YUMRUKLARIMI SIKIYORUM! İSYAN EDİYORUM!’

Şöyle söylemiş: Dalga geçebilir birileri. Hani Bülent Bey bana diyor ya sen anlamazsın, dalga geçebilirsin diye. Hayır dalga geçmiyorum. Gayet iyi anlıyorum. 41 insanın arkasından dalga geçilmez. Bak yemin ediyorum. Dişlerimi sıkıyorum, yumruklarımı sıkıyorum, isyan ediyorum. Dalga falan geçmiyorum, utanıyorum. Bu ülkeyi böyle bir zihniyet yönettiği için utanıyorum.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Acun Ilıcalı’yı 100 metre kala vuracaklarmış Peker yeni videoyu yayınladı Deprem için gönderilen yardımlar bakınne olmuş Kuzey Marmara Otoyolu'nda skandal!