Ana Sayfa
13 Ocak 2022 ( 1935 izlenme )
Reklamlar

Memur ve emekli maaşlarına yapılan zam belli oldu

Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından memur ve emekli maaşlarındaki zam oranlarını açıkladı. Memurlara yüzde 30,5 artış yapıldı. Erdoğan, hiçbir emeklinin 2.500 liranın altında maaş almayacağını açıkladı.

Erdoğan Kabine toplantısının ardından memur ve emekli maaşlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARINA YAPILAN ZAM BELLİ OLDU

Memur ek zam alacak, emekliye taban maaş! Kabine sonrası Erdoğan açıkladı

Erdoğan konuya ilişkin şöyle konuştu:

"Memurlarımızın maaşlarında Temmuz Aralık enflasyon farkı, toplamda yüzde 28 oranında bir artış yapıldı. Memurlarımızın ocak ayındaki yüzde 5'lik toplu sözleşme zammını yüzde 7.5'a çıkardık. Maaş artış oranını yüzde 30,5'e çıkartmış olduk.

Emeklilerimizin maaşında ise enflasyon oranı kadar artış zaten yapıyoruz. İlave olarak düşük maaş alan emekliler için alt sınır belirledik. Hiçbir emeklimiz 2500 liranın altında maaş almayacak."

Bu düzenleme asgari ücrete endeksli işsizlik maaşı, evde bakım ücreti, 65 yaş aylığı, işgörmezlik ödeneği gibi pek çok rakamı arttırdık.

*Memurlarımıza toplamda yüzde 28 oranında bir artış yaptık. Memurlarımızın Ocak ayındaki yüzde 5’lik toplu sözleşme zammını yüzde 7,5 olarak uygulama kararı aldık.

*Memurlarımızın maaş artış oranını yüzde 30,5’a çıkarttık. Aile yardımları da çalışmayan eş için 521 lira, 6 yaşındaki küçük çocuklar 115 TL, 6 yaşından büyük çocuklar için 57 lira olarak güncellenmiştir.

*Bu rakamlara memur maaşlarının asgari ücret kadarki kısmının gelir ve damga vergilerinden muaf tutulmuştur.

Böylece aylık geliri 1500 TL’den başlayan 1 milyon 266 bin emeklimizin maaşlarını 2 bin 500 liraya yükseltmiş oluyoruz. Temmuz ayında yüzde 7 toplu sözleşme artışına ilave olarak şayet gerekiyorsa enflasyon farkı da ilave edilecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'de Madalyonun iki yüzü CHP'li Erol'un Nagehan Alçı'ya yanıtı Programa damga vurdu Güldür Güldür'de İmamoğlu altılı masaya geldi. Dünya Kahraman Türk balıkçıyı konuşuyor