Ana Sayfa
29 Mart 2021 ( 702 izlenme )
Reklamlar

Nagehan Alçı'dan şaşırtan bir açıklama

Nagehan Alçı'dan şaşırtan çıkış: Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısına destek olmalıyız

İktidara yakın söylemleriyle sık sık gündeme gelen Habertürk yazarı Nagehan Alçı şaşırtan bir açıklamada bulunarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek olma çağrısında bulundu.Habertürk yazarı Nagehan Alçı şaşırtan bir açıklamada bulunarak,Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Her birimizin hataları da olabilir ama geriye dönüp bir helalleşmemiz lazım" sözlerine karşılık, "Bu, Türkiye’de bitmek bilmeyen rövanşizm dalgasını sonlandırmayı amaçlayan çok doğru ve çok gerekli bir çağrı" dedi.
Halk yolu Hakk'ın yolu Dersimli Kılıçdaroğlu!  İndigo Dergisi
Alçı'nın bugün yazdığı köşesindeki ilgili bölüm şöyle:

"Tam da İstanbul Sözleşmesi'ne tüm siyasi görüşten kadınlar birlikte sahip çıkmalı ve sert kutuplaştırıcı dilden uzak durmalıyız derken geçtiğimiz hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Geçmişte kavgalarımız olabilir.. Her birimizin hataları da olabilir ama geriye dönüp bir helalleşmemiz lazım. Önümüze, geleceğimize bakmamız lazım, ufka bakmamız lazım” dedi.

Bu, Türkiye’de bitmek bilmeyen rövanşizm dalgasını sonlandırmayı amaçlayan çok doğru ve çok gerekli bir çağrı.

Rövanşizm havası bugüne kadar hep siyasetin alanını daralttı, özgürlüklerin budanmasına neden oldu, askeri darbelerin kendilerine zemin yaratmasının önünü açtı. Türkiye’de bu kadar gergin bir ortam istemiyorsak, hukuk devleti inşa etmeyi arzuluyorsak Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çağrısına destek olmalıyız.

Bu çağrı Cumhurbaşkanı’nın geçen haftaki kongrede "Gelin hep birlikte anayasa yapalım" çağrısından bir gün sonra geldi. Bence çok anlamlı. Bu, mevcut kutuplaşmayı aşmak, gri alanları çoğaltmak için bir f
ırsat olabilir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altın ve dolarda ne oluyor? AKP'li tütün üreticis isyan etti Esnafın Hükümete İsyanı AKP'li belediyeden işçilere tehdit!