Ana Sayfa
21 Mart 2021 ( 240 izlenme )
Reklamlar

Parti Meclisi’ni olağanüstü topladı..

Kılıçdaroğlu’ndan erken seçim çağrısı...


Cumhuriyet’ten Erdem Sevgi’nin haberine göre, CHP Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi’ni olağanüstü toplayan Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçim çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi bir an önce erken seçime götürmesi gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

CHP'deki istifalar sonrası Kılıçdaroğlu harekete geçti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan Merkez Bankası Başkanı değişimi, İstanbul Sözleşmesi kararı ve Gezi Parkı’nın bir vakfa devredilmesi kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin MYK ve PM’sinin olağanüstü toplantıya çağırdı.

Toplantıdan sızan bilgilere göre Kılıçdaroğlu burada erken seçim çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu’nun şu yorumlarda bulunduğu öğrenildi: "Millet iradesini yok saymıştır, anayasa ve kanunlara aykırı davranmıştır. Bu kararı yok hükmündedir. Cumhurbaşkanlığı bu yetkide ısrar ederse, örneğin Lozan Antlaşması’nı da iptal edebilir. Ülke olarak tek kişiye neyin teslim edildiğini konuşuyor olmalıyız. Cumhurbaşkanı’nın bakanlarıya birlikte ülkeyi yönetemediği çok aşikâr. Türkiye’yi bir an önce erken seçime götürmesi gerekiyor."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nihat Hatipoğlu, rektörü olduğu üniversitede İBB neler yapacak? İmamoğlu bugüne ait hastalık ölüm sayısını açıkladı Marketlerdeki büyük soygun