Ana Sayfa
26 Eylül 2020 ( 356 izlenme )
Reklamlar

Sağlık Bakanlığı Zam Yaptı

Sağlık Bakanlığı'nın ek ödeme düzenlemesiyle doktorlara sadece yüzde 16 ila yüzde 50 oranında ek ödeme verilirken, hastanelerdeki din görevlilerine yüzde 100 ek ödeme verilecek.

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Covid19) pandemisindeki çalışma şartlarıyla hayatlarını ortaya koyan sağlık emekçilerine ek ödeme için yeni bir düzenleme yaptı. Ancak bu düzenleme ile hayat kurtaran doktorlara sadece yüzde 16 ila yüzde 50 oranında ek ödeme verilirken, hastanelerde ölü yıkayan ve son yolculuğuna uğurlayan din görevlilerine yapılacak ek ödeme ise yüzde 100 olarak belirlendi.
Doktorlara yüzde 16 imama yüzde 100 zam
Asistan, eğitim görevlisi, uzman, doçent ve profesörlerin zam oranı da yüzde 50'yi geçmedi. Eczacı, teknik hizmetler asistanı ve öğretim görevlilerine yüzde 1589 ek ödeme verildi. Yüzde 100'lük ek ödemenin sadece din görevlilerine verilmesi ise sağlık çalışanları arasında tepkiye yol açtı.

Sözcü'den Erdoğan Süzer ve Veli Toprak'ın haberine göre, düzenlemeye tepki gösteren hekimler, insanların hayatını kurtarmak için gecesini gündüzüne katan sağlık personeli yerine en büyük ödemenin imamlara yapılmasına anlam veremediklerini söylediler.

ZAMMA HÜKÜMETE YAKIN SENDİKA DAHİ İSYAN ETTİ

Hükümete yakın MemurSen'e bağlı SağlıkSen dahi ek ödeme düzenlemesine tepki gösterdi. Sağlık Sen üyeleri tepkilerini şu sözlerle dile getirdi:

‘'Dua okuyor yüzde 100 performans alıyor. Sahada çalışan sağlık çalışanına saygısızlık. İmam nasıl bir riskle karşı karşıya ki yüzde 100 tavan. Rezillik gerçekten, yoğun bakımda çalışan insanlara hakaret resmen. Birer düdük dağıtalım üyelerimize, öttüre öttüre gezelim hastanelerde. Yasa ölçüsünde meydanlara inelim artık yetti artık.''

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu'nu öve öve bitiremedi Ankara'da tarihi bir gece Türkiye ihtiyaç sahibi ülkelere un ve bakliyat hibesinde bulunacak. Soner Yalçın Yazdı