TBMM de Özgür Özel'e saldırı

944 izlenme 09 Haziran 2020
Reklamlar
TBMM'de mahalle bekçileri kanunu görüşülürken, CHP'li vekiller Enis Berberoğlu'nun vekilliğinin düşürülmesini protesto amacıyla yavaş oy kullanma eylemi yaptılar. Bu eylemin ardından Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz'un, Genel Kurul'da bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bekletildiği gerekçesiyle CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e yumruklu saldırı düzenledi.

MHP'liler, Devlet Bahçeli'nin uzun süre bekletildiği gerekçesiyle CHP'ye karşı yoğun tepki gösterdi. Daha sonra AKP'den muhalefetin söz hakkını engelleyen bir girişim geldi.

AKP'nin bu tavrını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in konuşması ise MHP'liler tarafından engellenmeye çalışıldı. Özel'e MHP'li bir vekil tarafından yumruklu saldırı düzenlendiği bildirildi. Özel'e yumruklu saldırıda bulunan ismin Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz olduğu aktarıldı.

Halk TV’ye konuşan Özel, “Önemli bir şey yaralanma yok. Sayıştay seçimi sırasında 4 saate varan milletvekillerimizin Enis Berberoğlu’nu düşünerek oy haklarını kullanmaları sonrasında MHP Milletvekili Olcay Kılavuz olduğunu öğrendiğimiz kişi arkadan gelerek yüzüme yumruk attı. Yanımdaki milletvekili arkadaşımız ona müdahale etti. Hafif bir darbe aldık. Olcay beyin ciddi bir yaralanması var. Gözlüğümü yere düşürecek bir müdahalesi oldu. Daha sonra arkadaşlarımız püskürttüler” ifadelerini kullandı.

Twitter'da da Aktroller de Özgür Özel hakkında aynı ifadelerin olduğu bir linç kampanyası başlattı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özdil gizli planı açıkladı Peker ölüm listesini açıkladı Tutarsız aşı açıklamalarını böyle yorumladılar İşte son seçim anketi