Tele 1 yayınladı

1040 izlenme 23 Mart 2021
Reklamlar
Merkez Bankası Başkanı’nın gece yarısı kararıyla görevden alınmasının ardından dolar zirve yaptı ekonomi tepetaklak oldu. Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi ve faize ilişkin eski açıklamaları gündeme geldi.

Tele 1'de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomi ve faiz açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Erdoğan 24 Haziran seçimlerinden 5 gün önce, "Bu kur filan, bunların hiçbirisi bizim geleceğimizi belirleyen şeyler değil. Bizim geleceğimizi, biz belirleyeceğiz. 24'ünde siz bu kardeşinize yetkiyi verin, ondan sonra bu faizle şunla bunla nasıl uğraşılır göreceksiniz." demişti.

Türkiye’nin ekonomisinden kendisinin sorumlu olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada ise "Türkiye’nin ekonomisinin sorumlusu benim ben. Şu anda devletin başında kim var Recep Tayyip Erdoğan." ifadelerini kullanmıştı. NE OLMUŞTU? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla, gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal görevden alınmıştı. Kararın ardından Türk lirası yaklaşık yüzde 12 değer kaybederken, dolar/TL 8,50 bandını test etti. Borsa İstanbul ise haftaya yüzde 6,6 düşüşle başladı. Devre kesicinin uygulamaya girmesiyle borsada işlemler durduruldu. Türkiye ekonomisinin tepetaklak olmasının ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiye dair eski açıklamaları gündeme geldi.

Kaynak:Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD, Türkiye’ye F-16 satışını sınırlandırdı Alaattin Çakıcı’dan Kılıçdaroğlu’na tehdit Saray'dakileri uzun uzun düşündürecek Memur ve emeklinin zam oranı belli oldu!