Uçan Türkiye'nin sürünen insanları

246 izlenme 11 Mayıs 2021
Reklamlar

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde kurulan semt pazarından çöpe atılan sebze ve meyveleri toplayan vatandaşların görüntüleri ekonomik krizin geldiği noktayı gözler önüne serdi. Tepki toplayan görüntülere ilişkin konuşan CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, “Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen annelerimizin çöpten toplamış oldukları bozuk sebze ve meyvelerden dolayı biz insanlığımızdan utanıyoruz.” dedi.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinin Lefkoşa Caddesi'nde dün kurulan semt pazarından çöpe atılan sebze ve meyveler vatandaşlar toplandı. Tepki toplayan görüntüler vatandaşın içinde bulunduğu ekonomik çıkmazı gözler önüne serdi.

Görüntülerle ilgili tepki gösteren CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz'un konuyla ilgili şunları söyledi:

"İnsanlığımızdan utandığımız günlerden yine bir gün. Diyarbakır Bağlar ilçesinde bulunan semt pazarının kapanmasına yakın annelerimizin çöpten topladıkları bozuk sebze ve meyveler yüreğimizi derinden vurmuştur.

Tam kapanma dolayısıyla işsiz kalan esnafımız, işçimiz, emekçimiz perişan bir haldedir. Aile ekonomisine katkı sağlamak isteyen annelerimizin çöpten toplamış oldukları bozuk sebze ve meyvelerden dolayı biz insanlığımızdan utanıyoruz. Fakat utanması gereken birileri var ise bu AKP iktidarı ve ülkeyi yöneten liyakatsiz yöneticilerdir.

Vatandaşa yapmış oldukları yardımları yüzlerine, gözlerine bulaştırmaya devam etmektedirler. Bugün geçmediğimiz otoyolların ve uçmadığımız havaalanlarının ücretlerini vatandaşa dağıtmış olsaydık bu utanç manzaralarıyla karşılaşmamış olacaktık. Bu utanç bizlerin değil, bizleri yönetenlerin ayıbıdır. Yazıklar olsun. Vatandaşı bu hale getirenlere ve beş maaş alan liyakatsiz yöneticilere yazıklar olsun."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Marmaris'te de halka çay fırlattı! Kılıçdaroğlu’na linç girişimi görüntülerini izletti. Suriyeli densizden skandal sözler Hiç mi utanmıyorsunuz?